Menu

Řekl bych, že jsme byli první, kdo ve Střední a Východní Evropě ServiceNow nabízel. Naší konkurencí jsou ale globální konzultační značky a bylo klíčové zajistit, aby nás nepřeválcovaly. Hlavní bylo zákazníky přesvědčit, že je dokážeme pochopit a že dotáhneme to, co slíbíme na papíře. Obecně je celý náš byznys velice reputační.

Původně jsme byli pro naše pouze dodavatelem softwaru. Postupně jsme se však od poskytování čistě technických řešení přesunuli alespoň částečně do konzultační sféry. Po nějaké době se nám v některých případech podařilo stát se strategickým partnerem spoluzodpovědným za dosahování strategických cílů našich zákazníků a někdy jsme tyto cíle dokonce pomáhali definovat.

Dostat se do této pozice bylo velmi složité. Byli jsme malou českou firmou s pár technickými a byznys konzultanty, a naši klienti si byli vědomi, že vsadit na nás všechny karty pro ně může být příliš riskantní. Dostat se jako dodavatel třeba do banky nebylo úplně možné. Fungovali jsme tedy jako bodyshop, nechávali se najmout dovnitř a vybudovali jsme si důvěru, abychom se mohli stát regulérním dodavatelem. Začínali jsme na malých a středně velkých projektech, a postupně rostli.

V roce 2019 jsme se začali poohlížet po novém strategickém partnerovi s nímž by GuideVision mohla růst rychleji. Nabídek jsme měli na stole hned několik. Naštěstí nás netlačily peníze, a tak jsme mohli hledat partnera, který byl ochotný zajistit nám velkou míru autonomie, nezašlapat vybudovaný brand a nerozpustil nás do své obří struktury. V roce 2020 se nám podařilo dohodnout s firmou Infosys a stali jsme pro ní takovým vlajkonošem evropské kompetence ServiceNow.

Silný partner v zádech nám umožnil získat mnohamilionové projekty, na které bychom jako lokální firma jen těžko dosáhli. Dnes máme téměř tři stovky zaměstnanců a stále jsme extrémně vděční, pokud v nás někdo vloží svou důvěru. Proto vždy děláme vše proto, aby naši zákazníci svého rozhodnutí navázat s námi spolupráci nikdy nelitovali. Vzájemné spojení s Infosysem samozřejmě přináší i řadu výzev a vyžaduje určitou změnu myšlení, přesto můžu říci, že posledních 16 měsíců, po které spolupracujeme, nám přineslo cenné zkušenosti a umožnilo nám stát se více univerzálními. Zvládneme tak pracovat na mnohem větších projektech, než tomu bylo před dvěma lety.

V dalším dílu si povíme více o tom, jak jsme získali svého prvního velkého klienta.

Subscribe to our newsletter

Thank you!

You have successfully subscribed to our newsletter.

Please enter your details

Unfortunately, Internet Explorer is no longer
being supported here.

Please download the latest version of
Microsoft Edge to experience this website.

Download latest version
2023 GuideVision - All rights reserved
Crafted by Matbold®

Bringing {life} into your enterprise services

00